انجمن سایت کلیدستان

رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر متغیرهای سراسری در اکتیویتی های مختلف (برنامه نویسی اندروید)

سلام وقت بخیر
آیا امکان تعریف متغیر سراسری برای استفاده در اکتیویتی های مختلف به شکلی که به طور مثال اگر در یک سرویس مقدارآنرا تغییر دادیم در اکتیویتی های دیگر نیز مقدارش تغییر کند ، وجود دارد ؟
........................
من برای متغیرهای سراسری یک کلاس تعریف کردم
ولی وقتی در یک سرویس مقدار آنرا تغییر میدهم
و در یک اکتیویتی دیگر مقدارش را چک میکنم در اکتیویتی مقدار همان مقدار اولیه مانده
ولی در سرویس مقدار جدید را نشان میدهد
...............................
ممنون از راهنمایی دوستان
پاسخ

سلام.
می توانید از SharedPreferences استفاده نمایید :

دسته کلید شماره 111

و یا برای موارد پیچیده تر و اطلاعات با حجم بیشتر، از پایگاه داده (SQLite Database) :

دسته کلید شماره 124

------------------------------

اگر نیازی به تغییر اطلاعات نبود (که در کل برنامه تغییر کند)، یک راه حل می توانست به صورت ایجاد یک کلاس (Class) جدید با ساختن یک فایل java جدید (و تعریف متغیرها در آن کلاس) و سپس ساخت شیء (Object) از آن کلاس (Class) در هر Activity دلخواه  باشد (سپس دسترسی به مقدار متغیرهای آن) (کلید شماره 2796) (اگر تنها نیاز به تغییر در یک Activity بود، می توانستیم مقدارهای مربوط به شیء را تغییر دهیم، اما برای کل برنامه اندروید، با مشکل روبرو هستیم).

Flower
bookbook 
لطفا برای درج کد، از دکمه مخصوص درج کد در ادیتور انجمن استفاده کنید.
در مورد برنامه نویسی، مدیران تنها راهنمایی می کنند و نوشتن برنامه نهایی، به عهده کاربران می باشد (اینجا محلی برای یادگیری است، نه سفارش کدنویسی).
کاربران باید ابتدا خود به خطایابی برنامه بپردازند، نه اینکه به محض دیدن خطا، کدها را در انجمن، copy و paste کرده و از مدیران انتظار بررسی داشته باشند.
پاسخ
 سپاس شده توسط moiid63 ، شماره مجازی امارات ، تلگرام ضد فیلتر 2023

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان